Православная вера, молитвы, Иисус Христос, святые, грех, исповедь, священник, монастырь

ФорумЧаВоРегистрацияВход
Последние темы
Партнеры
Создать форум

Святая инквизиция — форум о магах шарлатанах

Поделиться | 

Святому великомученику и целителю Пантелеимону молитва вторая, наедине от лица болящего читаемая

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз 
АвторСообщение
Анксунамун
Admin

Дата регистрации : 2014-11-07

СообщениеТема: Святому великомученику и целителю Пантелеимону молитва вторая, наедине от лица болящего читаемая   Сб Янв 10, 2015 10:42 pm

О великий угодниче Христов, страстотерпче и врачу многомилостивый, Пантелеимоне! Умилосердися надо мною, грешным рабом, услыши стенание и вопль мой, умилостиви небеснаго, верховнаго Врача душ и телес наших, Христа Бога нашего, да дарует ми исцеление от гнетущаго мя недуга. Приими недостойное моление грешнейшаго паче всех человек, посети мя благодатным посещением, не возгнушайся греховных язв моих, помажи елеем милости твоея и исцели мя; да, здрав сый душею и телом, остаток дний моих, благодатию Божиею, возмогу провести в покаянии и угождении Богу и сподоблюся восприяти благий конец жития моего. Ей, угодниче Божий! Умоли Христа Бога, да предстательством твоим дарует ми здравие телу и спасение души моей. Аминь.
Вернуться к началу Перейти вниз
http://demetraforum.forum2x2.ru

Святому великомученику и целителю Пантелеимону молитва вторая, наедине от лица болящего читаемая
Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу 
Страница 1 из 1

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Звездные Врата  :: Православные молитвы :: ПРАВОСЛАВНЫЕ МОЛИТВЫ :: Молитвы об исцелении телесных недугов-
Перейти: